Klima Bakımı

Klima bakımında tüketicinin haftalık yapması gereken filtre temizliğidir evlerde bu işlem 15 günde bir yapılması yeterli olur fakat iş yerlerinde 2 günde veya hatta günde bir kere yapımalıdır şayet yapılmazsa filtre tıkanır soğutma düşer filtreden kaçan tozlar evabı tıkar ve tıkanan evap mikrop saçıp hastalığa neden olur bu temizliğin servis tarafında yapılması uygun görülür.

Klima bakım evap temizliği ilaç ile yapılır ilk önce evaba ilaçlı su sıkılır ve pisliklerden çözülmesi sağlanır.Pislikten tanzikli su ile pompa yardımıyla evaba sıkılır bu sıkılan su tahliye yoluyla dışarı akar ve bakım işlemi gerçekleşir.

 

 

Klasik klima İle inverter klima ararasında ne fark vardır! Alışılmış klimalarda oluşan oda ısısına ulaşılına kadar klima kompresör sürekli aynı hızda devirde işlem görür ve durur. Bu nedenle klima; alan ısısı ne olursa olsun sabit enerjiyi tüketir. Hâlbuki inverter klima belirtilen oda sıcaklılığına kavuştukça klima motoru kompresörün daha az enerji harcar. İnverter klima çok daha hesaplıdır ve ekonomiktir. Alışılmış klima cihazlarında kompresör bulunduğu alanın sıcaklığına bağlı olarak durur kalk ile çalışır.